Boženka

Neuběhl ani týden a jsem opět na Staroměstku. Opět mám s sebou kolo, ale tentokrát bez dodávky a bez Matýska. Udělali jsme si chlapský víkend na Božence. Tradičně jsme většinu času strávili v lesích běháním a ježděním na kole. Vždy večer jsme se sešli na Božence a provedli ověřený rituál - ohřát vodu v brutaru na sprchu, udělat oheň pro grilování, dát si pivo, vytánout židličky, osprchovat se (venku), udělat jídlo a pak do noci řešit problémy světa. Na jeden večírek dorazil i Peťa Frenc a byl i malý koncertík (než nám zmrzly prsty a zadky).

První den jsem jel na kole do Petříkova, ze kterého jsem po hlavní silnici přejel přes Ramzovou do Lipové. Po dlouhém stoupání jsem dorazil k hlavnímu cíli vyjíždky - Lesnímu baru. Bylo tam ale tolik lidí, že jsem ani nezastavil a rychle jsem zmizel v lese. Kolem útulny Mates jsem vyjel až na Smrk a pak krásně po hřebeni zpátky na Paprsek.

Druhý den jsem se vydal do Polska. Objel jsem velký okruh přes vrchol Czernica (celkem náročný vrchol pro kolo) a Schronisko pod Sněžníkem. Spousty nových míst a tipů kam se vydat příště. Hory v Polsku mají velký potenciál. A nebo je to jen o bourání předsudků proti Polákům a jejich horám. Mají to tam hezké v vracím se tam moc rád.

Krásný víkend to byl.