Babí léto na Vysočině

Přišlo babí léto. My jsme neodolali a vyrazili na chalupu do Svratky, byť s nemocnou Adélkou. Prosedět takový víkend v Brně by byl hřích. Navíc se potvrdilo, že houby ještě pořád rostou a když se to dozvěděl Matýsek, byl víkendový plán zpečetěn.

Ani pád z okna ho nepoučil

Hned v sobotu se vydal děda s Matýsekm a Maky na velkou houbařskou výpravu, už mě ni nepřekvapuje, že přinesou plný košík a že se vždy objeví nějaký pěkný pravák (který vždy najde Mates).

Adélka

Odpoledne jsme udělali chlapskou výpravu. Autem pod Devět skal a dál už na kole. První zastávka, když nepočítám Matýskovo skotačení po lese, byla na Drátníku. Přelezli jsme lehčí část hřebene, vypadá to, že by to Matýska mohlo bavit.

Pod Drátníkem
Lezeme bez lana
Drátenický hřeben
Spokojený horálek
Sestupujeme

Druhou zastávkou byl Samotín, konkrétně hospůdka U Kolouška. Je to úžasné místo s vynikajícím jídlem a pitím. Člověk baští dobroty, kouká na tu krásu všude kolem. Tam tak mít někde chatu.

Drátník od Kolouška
U Kolouška
Samotín
Podzim v Samotíně
Samotínská stavení
Nad Samotínem
U rozcestníku

Večer se na chalupě konalo velké kreslení. Do akce se zapojili všichni, bylo to fajn. Aspoň trošku se to přiblížilo mé představě, že dokážeme trávit večery bez elektřiny, tabletů, mobilů, televize a filmů na flashkách.

Večerní kreslení s dětma
Podzimní světlo ve světnici

Je neděle ráno a jdeme pouštět draky. Větrná předpověď nemůže být lepší – pro Vysočinu je zvýšený stupeň nebezpečí kvůli silnému větru. Draci ale moc nelítají, silné poryvy větru se střídají s bezvětřím a naši draci mají podivnou konstrukci. Škoda, že tady nemám svého dračího kita, ten by Matesa vynesl do vzduchu.

Pouštíme draky
Chyť draka

Cestou do Brna děláme zastávku na Vávrově skále. Pamatuji si jak jsem tady kdysi v noci, na Márově 24-hodinovce, lezl něco po skále pokryté ledem. Led byl tehdy i všude kolem, na silnici by se dalo jezdit na bruslích. Dnes bylo teplo, skála vyhřátá a vylezli jsme nahoru úplně všichni.

Dobýváme Vávrovu skálu
Matýsek a další víkendový skalní vrchol
Bouldrujeme, děti lezou po stromě
Taky lezec
Pohromadě nahoře

Napsat komentář